“”. گزارش باکس آفیس ۱۹ آذر ۹۷ .””

گزارش باکس آفیس ۱۹ آذر

گزارش باکس آفیس 19 آذر 97

باکس آفیس این هفته همانطور که انتظار می‌رفت رونق آنچنانی نداشت. با اینکه تا به الان کم درآمدترین هفته‌ی سال نبوده، اما رتبه‌ی دومین هفته‌ی کم درآمد سال را به خود اختصاص داد با ۱۲ فیلم که در مجموع ۷۷٫۸ میلیون دلار فروش داشتند. انتظار می‌رود که هالیوود تعطیلات پر سودی در پیش داشته باشد و با پیش نمایش فیلم “آکوامن” شرکت وارنر برادرز در چین، میزان ۹۳٫۶ میلیون دلار فروش کرد و این فیلم را به رتبه‌ی یک جهانی رساند.

با وجود انکه انتظار می‌رفت “رالف خرابکار” از شرکت دیزنی و “گرینچ” از شرکت Universal  و Illumination رقابت تنگاتنگی داشته باشند، رالف بر طبق انتظارات ظاهر شد اما گرینچ هم فاصله‌ی چندانی نداشت.

فیلم رالف این هفته در حدود ۱۶٫۱ میلیون دلار فروش کرد و در مجموع ۱۴۰ میلیون دلار  سودهی داشت. گرینچ با وجود آنکه بخاطر تم تعطیلاتی خود به خوبی از کریسمس سود برد، در مقایسه با هفته‌ی پیش -۱۵% افت کرد و ۱۵ میلیون فروش داشت که سود این فیلم در مجموع ۲۲۵ میلیون دلار برآورد شد.

رالف در سطح جهانی ۱۸ میلیون دلار فروش کرد که فروش کلی این فیلم را به ۲۵۸٫۲ دلار رساند. فروش این هفته‌ی رالف در اسپانیا در حدود ۴٫۶ میلیون دلار بود اما در باکس آفیس چین با فروش ۳۸٫۵ میلیون دلار همچنان رتبه‌ی یک را به خود اختصاص داده است.

و اما گرینچ این هفته در مکزیک در حدود ۵٫۲ میلیون دلار و در بازارهای برون مرزی ۹۸٫۵ میلیون دلار فروش کرد و ر سطح جهانی به مجموع کل ۲۲٫۴ میلیون دلار دست یافت.

در مقام سوم، کرید ۲ شرکت MGM این هفته در حدود ۱۰٫ میلیون دلار فروش کرد و سود این فیلم در مجموع ۹۶٫۵ میلیون برآورد شد. در سطح جهانی، ۵٫۲ میلیون دلار از ۱ بازار برون مرزی فروش کرد و به فروش کل ۲۳٫۲ میلیون دلار دست یافت.

فیلم “موجودات شگفت انگیز؛ جرائم گریندلوالد” از شرکت وارنر برادرز با فروش ۶٫۸ میلیون دلار -۴۰% افت داشت و در مجموع ۱۴۵٫۲ میلیون دلار فروش کرد. همچنین این فیلم این هفته در بازارهای برون مرزی ۵۶۸٫۲ میلیون فروش داشت.

بیوگرافی Bohemian Rhapsody از شرکت ‘Fox’ فروشی ۶ میلیون دلاری داشت و همینطور که به هفته‌ی ششم فروش خود میرسد ۱۷۵ میلیون دلار سود کرد. در بازارهای برون مرزی در حدود ۲۶٫۲ میلیون فروش کرد و به رقم کل ۴۲۳ میلیون دلار دست یافت و فقط ۵ میلیون مانده تا به سود ۶۰۰ میلیونی و رتبه‌ی اول پرفروشترین فیلم جهانی سال ۲۰۱۸ در سطح جهان دست یابد.

این هفته منتظر چه فیلم‌هایی باشیم؟

در هفته‌ی پیش رو فیلم «The Mule» ساخته‌ی کلینت ایستوود با بازی بردلی کوپر، فیلم «Mortal Engines» با بازی هرا هیلمار و انیمیشن «Spiderman: Into the Spider-Verse» از مهمترین فیلم‌های اکرانی می‌باشند.

“”. برای دیدن جدول باکس آفیس کلیک کنید “”.

“”. برای دیدن جدول باکس آفیس کلیک کنید “”.

“”. برای دیدن جدول باکس آفیس کلیک کنید “”.