.”” گزارش باکس آفیس ۱۲ آذر ۹۷ “”.

.:: گزارش باکس آفیس ۱۲ آذر ::.

گزارش باکس آفیس 12 آذر 97

باکس‌آفیس این هفته تغییر چندانی نسبت به هفته‌ی پیش نکرد.

رالف خرابکار به صدرنشینی خود ادامه داد.

انیمیشن گرینچ با رساندن مجموع فروش داخلی خود به ۲۰۰ میلیون دلار جای کرید ۲ در رتبه‌ی دوم را گرفت.

در پنج فیلم پایین جدول، فیلم «تسخیر هانا گریس» از کمپانی سونی خلاف پیش‌بینی‌ها عمل کرد و در همین هفته‌ی اکران به جدول باکس‌آفیس راه یافت و در رتبه‌ی هفتم فروش قرار گرفت.

رالف در این هفته ۲۵٫۸ میلیون دلار دیگر به فروش خود اضافه کرد.

در خارج از کشور نیز رالف این هفته ۳۳٫۷ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش بین‌المللی خود را به ۸۷٫۷ میلیون و فروش جهانی خود را به ۲۰۷ میلیون دلار رساند.

گرینچ ۱۷٫۷ میلیون دیگر در داخل کشور فروش کرد و مجموع فروش داخلی‌اش را به ۲۰۳٫۵ میلیون دلار رساند.

این هشتمین اثر از بین ۹ اثر کمپانی «ایلومینیشن» است که مجموع فروش داخلی‌اش از ۲۰۰ میلیون دلار گذر میکند و با احتساب کریسمس، گرینچ هنوز ۲۳ روز دیگر نیز برای بالا بردن فروش خود فرصت دارد.

گرینچ در عرصه‌ی بین‌الملل، این هفته در ۲۰ کشور دیگر نیز اکران شد و اکنون جمعاً در ۵۳ کشور در حال نمایش است.

بیشترین فروش این هفته‌ی گرینچ در خارج از مرزها، در کشورهای آلمان و فرانسه بود که نخستین هفته‌ی اکران را پشت سر می‌گذاشتد. مجموع فروش بین‌المللی گرینچ اکنون به ۶۴٫۸ میلیون دلار رسیده. در هفته‌های آتی گرینچ به ترتیب در کشورهای مکزیک، ژاپن، چین، کره و روسیه اکران خواهد شد.

کرید ۲ در هفته‌ی دوم اکرانش کمی ناامیدانه عمل کرد و با کاهش ۵۳٪ فروش، تنها ۱۶٫۸ میلیون دلار فروش کرد و مجموع فروش داخلی‌اش را به ۸۱ میلیون دلار رساند.

کرید این هفته در چند کشور کوچک دیگر نیز اکران شد و به فروش خود اضافه کرد. ولی مهم‌ترین کشورهایی که در آن‌ها اکران خواهد شد، مکزیک، فرانسه، ژاپن، روسیه، آلمان، ایتالیا، برزیل و اسپانیا خواهند بود که اکران در آن‌ها به بعد از کریسمس منتهی می‌شود.

در جایگاه چهارم، «موجودات شگفت‌انگیز: جرائم گریندل‌والد» را داریم، که در سومین هفته‌ی اکران ۱۱٫۲ میلیون دیگر به فروش داخلی‌اش افزود و مجموع فروش داخلی‌اش را به ۱۳۵ میلیون دلار رساند.

موفقیت‌های این فیلم در عرصه‌ی بین‌المللی بسیار فراتر بوده و سه هفته‌ی متوالی است که بر صدر تکیه زده.

این هفته نیز ۴۰٫۲ میلیون دیگر در سایر کشورها فروخت و مجموع فروش بین‌المللی‌اش را به ۳۸۵٫۳ میلیون دلار و مجموع فروش جهانی‌اش را به ۵۲۰ میلیون رساند.

در رده‌ی پنجم، فیلم حماسه‌ی کولی از کمپانی فاکس قرار دارد که با اتمام پنجمین هفته‌ی فروشش ۸٫۱ میلیون دیگر نیز فروخت و مجموع فروش داخلی‌اش را به ۱۶۵ میلیون دلار رساند.

در عرصه‌ی بین‌الملل وضع بهتر است و با افزودن ۳۷ میلیون دلار دیگر از مجموع ۷۲ کشور، مجموع فروش بین‌المللی‌اش را به ۳۷۵ میلیون دلار و فروش جهانی‌اش را به ۵۳۹ میلیون دلار رساند.

این هفته منتظر چه فیلم‌هایی باشیم؟

در هفته‌ی پیش رو فیلم «Vox Lux» با هنرپیشگی ناتالی پورتمن، و فیلم «Ben Is Back» با هنرپیشگی جولیا رابرتز از مهم‌ترین فیلم‌های اکرانی می‌باشند.

 

 

“”. برای دیدن جدول باکس آفیس کلیک کنید “”.

“”. برای دیدن جدول باکس آفیس کلیک کنید “”.

“”. برای دیدن جدول باکس آفیس کلیک کنید “”.